BARİYER GEÇİŞ SİSTEMLERİ

BARİYER GEÇİŞ SİSTEMLERİ
26 Mayıs 2020 - 19:23 - Güncelleme: 26 Mayıs 2020 - 21:18

Bariyer Geçiş Sistemleri,araç giriş ve çıkışlarının olduğu işletme, fabrika, kurum, site, otopark gibi çeşitli alanlarda araçların veya giriş ve çıkışlarını düzenleyerek kontrol altına almak, araçların kontrolsüz girişlerini engellemek, bina önü araç parklarının önüne geçmek, girişlerde kontrol noktası oluşturmak ve araçların takibini sağlamak amacıyla kullanılan elektrik motorlu sistemler olmaktadır.
Plaka Okuma Sistemi veya kablosuz alıcılar ile entegre olarak da çalışılarak Güvenlik Bariyer Sisteminin kullanıldığı alana izinsiz girişlerin önüne geçilerek yetkilendirilen araçların otomatik geçişini sağlar ve giriş çıkış yapan bütün araçları kayıt altına almaktadır. Böylece, sistemler sayesinde hızlı araç geçişleri sağlanmaktadır. Ayrıca Bariyer Sistemleri özellikle uzaktan bir kumanda ve buton ile kontrol edilebiliyor olması da araç geçişlerini kolaylaştırmaktadır.
Bu sistemler hızlı algılamayabilme sayesinde otopark giriş ve çıkışlarında uzun kuyrukların olmasını engelleyerek zamandan tasarruf edilmesini sağlamaktadır.
ÇEŞİTLERİ VE KULLANIM ALANLARI
Kollu Bariyer Sistemleri, yaygın olarak kullanılan otomatik geçiş özelliği ile araçların durmadan hızlı ve güvenli olarak geçişlerini sağlayan Bariyer Sistemi olmaktadır.
Elektrik motorlu bir kol sisteminin bağlı olduğu yazılımın Kollu Bariyer Sistemi içerisinde bulunan mikroçipe gönderdiği komutlar ile çalışan gelişmiş kontrol elektroniği sayesinde uzaktan kumanda, buton, Plaka okuma sistemleri, kart okuyucu ( Manyetik, Proximity, Mifare, KGS,HGS, OGS ) ve her türlü Access geçiş kontrol sistemi ile kontrol edilebilme imkanı sunmaktadır.
Elektrik kesintisi söz konusu olduğunda bariyer kolunun manuel olarak kullanma imkanı sunmaktadır.  
Kollu Bariyer Sistemleri, firmalarda, Ücretli otoparklarda, site otoparklarında, belediyelerde ve daha birçok yerde kullanılmaktadır.
Mantar Bariyer Sistemleri, En yüksek  tasarım düzeyinde, yüksek güvenlikli olup yüksek hızda araba ve kamyonları durdurma yeteneğine sahip olmaktadır.Çoğunlukla araç trafiğine kapatılmış caddelerde, otopark girişleri kısıtlamak, trafik akışını kontrol altına almak, yüksek yaya akışı olan alanlarda, aynı zamanda güvenliğin üst seviyede tutulması gereken alışveriş merkezleri, Havaalanları, stadyumlar, gökdelenler, kamu kurumları gibi girişlerin güvenliği için kullanılmaktadır.
Kollu Bariyer Sistemlerinde olduğu gibi Otomasyon Sistemlerine entegre edilerek uzaktan kumanda, kart okuma, saat uygulaması ve buton kontrolü ile kullanılabilmektedirler
Mantar Bariyerler, sıvı basıncı vasıtası ile çalışan Hidrolik Mantar Bariyer, hava basıncı vasıtasıPnomatik Mantar Bariyer, Manuel Mantar Bariyer, ve Sabit Mantar Bariyermodelleri olmaktadır.
Blok BariyerSistemleri(Road Blocker), Yapısı ve boyutları şiddetli  darbelere karşı dayanıklıdır bu nedenle, güvenlik önlemini en üst seviyeye çıkararak olası tehditlere ve saldırılara karşı dayanıklı olmaktadır. Üst düzey bir güvenlik ihtiyacı olan elçilik, askeri tesisler, karakol, iş merkezi, resmi kuruluşlar, petrol tesisleri gibi yerler için tasarlanmıştır, hızla gelen araç veya kamyonu içeri alamayacak kadar güçlü yapıya sahip olmaktadır. Hidrolik çalışma sistemi sayesinde Arma Blocker Sistemi en yoğun yerlerde bile kesintisiz çalışmaktadır. Güçlü ve hızlı motor sistemine sahip olan bu sistem uzaktan kumanda, buton ve kart okuyucu tüm Access Geçiş Kontrol Sistemi ile çalışabilmektedir.
 
Bariyer Sistemleri ile entegreli Otopark OtomasyonYazımlarına uygun fiyat garantisi ile sahip olacaksınız, siz de otoparklarınızı kontrol altına almak için daha fazla zaman kaybetmeyin Gazi Information Teknolojisine geçin.”