Bakan Koca'dan maskenin önemine ilişkin paylaşım: Riske karşı biraz daha sabredelim

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni normalleşme sürecinin başlamasının ardından vatandaşları maske kullanımı konusunda uyardı. Bakan Koca, “Hazır salgını geriletmişken bize yakışanı yapalım. Maskeli, sosyal mesafeli, riske karşı biraz daha sabredelim“ dedi.

Bakan Koca'dan maskenin önemine ilişkin paylaşım: Riske karşı biraz daha sabredelim
02 Haziran 2020 - 00:25

Koronavirüs salgınının kontrol altına alındığı Türkiye'de yeni normalleş süreci 1 Haziran'dan itibaren başladı. Bu kapsamda; seyahat kısıtlamaları ve sokağa çıkma yasakları sona erdi. Kafe, restoran ve çay bahçeleri gibi işletmeler yeniden hizmete açıldı. Yeni normalleşme süreci ile birlikte maske kullanımının önemi de arttı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, sosyal medya hesabından, bu süreçte maske kullanımının önemine dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

"RİSKE KARŞI BİRAZ DAHA SABREDELİM"

Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, "Maske takmak kime yakışır? Koronavirüsle mücadelede ister istemez sorumluluk sahibi hepimize. Yüzümüzü, gülüşümüzü kapatsa da maskesiz yapamayız. Hazır salgını geriletmişken bize yakışanı yapalım. Maskeli, sosyal mesafeli, riske karşı biraz daha sabredelim." değerlendirmesini yaptı.