Ankara Yanak dolgusu yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler

Ankara Yanak dolgusu yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler

Ankara Yanak dolgusu yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler
11 Ağustos 2020 - 22:57

 

 
Eski zamanlardan bu yana cilde sağlıklı ve genç bir görünüm kazandıran bazı unsurlar vardır. Bu unsurların başında ise dolgun yanaklar gelir. Çünkü dolgun yanaklar, yüz hatlarının daha belirgin ve karakteristik olmasını sağlar. Bu da kişiye hem daha genç hem de daha estetik bir görünüm kazandırır. Ancak her insan dolgun yanak yapısına kendiliğinden sahip olmaz. Genetik olarak dolgun yanak yapısında sahip olmayan kişilerin çözüm yolu ise yanak dolgusudur. İşte daha karakteristik bir görünüm sırrı olan yanak dolgusuna dair bütün detaylar!
Yanak dolgusu nasıl yapılır?
Daha dolgun bir yanak yapısında, daha belirgin elmacık kemiklerine sahip olmak herkesin isteğidir. Kimileri doğuştan bu yanak yapısına sahiptir, kimileri ise bu konuda pek de şanslı değildir. Şanslı olan kişilerin dahi zaman içerisinde çeşitli nedenlere bağlı olarak bu şanslarını yitirmeleri mümkündür. Yani dolgun yanağı bir gereklilik olarak gören her bireyin er ya da geç yanak dolgusu yaptıracağını söylemek mümkündür.

Yüz dolgusu ile yanak dolgusu aynı mıdır?
Çoğu kişinin yüz dolgusu ile yanak dolgusunu aynı iki işlem sandıklarını söylemek mümkündür. Bu sanma durumu kısmen doğrudur ancak tam anlamı ile doğru olduğunu söylemek mümkün değildir. Çünkü yüz dolgusu, yanak dolgusu işlemini birebir kapsasa da, yanak dolgusundan ibaret değildir. çünkü yüz dolgusu, çene, göz altı, üst yanak, alt yanak ve alın gibi bölgelerin tamamında yapılabilmektedir. Oysa yanak dolgusunun işlem alanı, adından da anlaşılacağı üzere yanak ile sınırlıdır.
Yanak dolgusu ne kadar sürer?
Yanak dolgusu Ankara üzerine araştırma yapan kişilerin merak ettiği unsurların başında işlemin uygulanma süresi gelir. Söz konusu işlem, genel itibari ile uzun süren bir işlem değildir. Yanak yapısına ve beklentiye bağlı olarak değişmek koşulu ile yanak dolgusu işleminin genel olarak 15 – 20 dakika kadar sürdüğünü söylemek mümkündür.

Yanak dolgusu sonrası süreç
Yanak dolgusu işlemi, temel olarak hasar bırakan ve komplikasyonları olan bir işlem değildir. Bu da işlem sonrası sürecin zararsız ve zahmetsiz geçmesini sağlar. Genel itibari ile yüz dolgusu yaptıran kişiler, herhangi bir komplikasyon ile karşı karşıya kalmadan sorunsuz bir şekilde günlük yaşamlarına geri dönebilirler.
İşlem sonrasında oluşması muhtemel olan minimum boyutlardaki morlukların ve şişkinliklerin giderilmesi için soğuk kompres uygulanması mümkündür. söz konusu morluk ve şişkinlikler zaten geçicidir. Ancak geçme sürelerini kısaltmak isteyen kişiler için böyle bir seçenek de söz konusudur.
Yanak dolgusu yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
  •  Yanak dolgusu yapılırken kullanılan dolgu maddeleri genel olarak zararlı maddeler değildir. Ancak buna rağmen bazı kişiler için risk teşkil etme ihtimalleri yok değildir. bu sebeple dolgu maddesi özenle seçilmeli, bunun öncesinde gerekli olan ön muayene yapılmalıdır.
  • Herhangi bir ilaç kullanan kişilerin, kullandıkları ilaç ile ilgili işlemi uygulayacak doktoru bilgilendirmeleri gereklidir. çünkü söz konusu ilacın, dolgu maddesi ile reaksiyona girerek sorun teşkil etme ihtimalleri vardır. Buna ek, aspirin gibi kan inceltici özelliği bulunan ilaçların, işlem sonrası morluk oranını arttırdığı bilinir. Bu sebeple de ilaç bildirmek önemlidir.
  • Herhangi bir cilt rahatsızlığı bulunan ya da herhangi bir maddeye karşı alerjisi olan kişilerin doktoru bilgilendirmeleri gereklidir. Dolgu maddesi söz konusu rahatsızlık ve alerji durumu göz önünde bulundurularak seçilmelidir.
Yukarıda verilmiş olunan bilgilerden de anlaşılacağı üzere yanak dolgusu Ankara üzerine araştırma yapan kişilerin ilk sıraya “doktor” araştırmasını koymaları gereklidir. Bu bağlamda hizmet sunan Dr. Buket Yıldırım ise adını başarıları ve güvenilirliği ile duyurmuştur. Detaylı bilgi almak isteyen kişilerin https://www.drbuketyildirim.com linki üzerinden iletişime geçmeleri mümkündür.