Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi su fiyatlarına artış teklifini reddetti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından önerilen Ankara’da su fiyatlarına kullanım miktarına göre kademeli artış yapılmasını öngören teklif Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından reddedildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi su fiyatlarına artış teklifini reddetti
14 Eylül 2019 - 00:12

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Mansur Yavaş, geçen ay Hukuk ve Tarifeler Komisyonunda AK Parti ve MHP'li üyelerce reddedilen ancak bugün Meclis'e sunulan ve su fiyatlarında kullanım miktarına göre kademeli artış yapılmasını içeren maddeyi görüşmeye açtı. Teklif oy çoğunluğuyla reddedildi.

"BÜTÇE FARKLI ALANLARDA HARCANMIŞTIR"

Geçen yıllarda su faturalarından elde edilen gelirin bir kısmının ASKİ'nin temel görev alanları dışında harcandığını dile getiren Yavaş, "Ankara'nın acil ihtiyacı olan altyapı yatırımları dururken, insanların temel ihtiyacı olan su bazı yerlere ulaştırılamamış, kanalizasyon hatları eskimiş ve yetersiz kalmış, arıtma tesisleri kapasiteyi karşılayamayacak noktaya ulaşmış, yağmur suyu hatlarının yetersizliği sebebiyle sel riski artmışken, ASKİ bütçesi, farklı alanlarda harcanmıştır." dedi.