Ankara Antlaşması Nedir?

1963 yılında Almanya, Fransa ve Benelüks ülkeleri ile Türkiye arasında imzalanmıştır.

Ankara Antlaşması Nedir?
08 Ocak 2020 - 21:48
 1963 yılında Almanya, Fransa ve Benelüks ülkeleri ile Türkiye arasında imzalanmıştır. İmzalanan ankara antlaşması ilerleyen zamanda da geçerli olması ön görülen bir anlaşmadır.
 Ankara Antlaşması Vize Özellikleri
 İngiltere'ye bu vize türüyle giriş yapanlar yerleşik yaşama hakkını kazanmış olurlar. Türkiye vatandaşı olanlar burada kendi işini de kurabilir. Ücretsiz sağlık haklarından yararlanabilirler. Ankara antlaşması vizesi ile yerleşen kişiler askerlik hizmetini de 37 yaşına kadar erteleme haklarına sahiptirler. Bu gibi daha birçok hakka sahip olmuş oluyorsunuz.
 Gerekli Evraklar
 Ankara antlaşması ile vizeye başvuran kişiler İngiltere de yapacağı işi de konsolosluğa mutlaka bildirmeleri gerekir. Geçimini nasıl sağlayacağı veya bakmakla yükümlü olan kişiler varsa da mutlaka bu durumu belirtmesi de gerekir. Yapılacak olan işe ait mesleki belgeleri de göstermek zorundasınız. İngiltere de kalacağınız yerin adresini de gerekli yerlerden onay alarak mutlaka evraklar arasında eklenmesi gerekiyor. Verilen her bir evrak eksiksiz ve doğru bir şekilde konsolosluğa verilir. Böylelikle sorunsuz bir şekilde vizeniz de değerlendirmeye alınmış olunuyor.