Anaokulunda tecavüze uğrayan çocuğun davası, polisin tavrı nedeniyle Myanmar'ı ayağa kaldırdı

Anaokulunda tecavüze uğrayan 3 yaşındaki çocuğun tecavüze uğraması sonrası, polisin tavrı Myanmar’ı ayağa kaldırdı. Ülkede “Victoria’ya adalet“ gösterileri düzenleniyor.

Anaokulunda tecavüze uğrayan çocuğun davası, polisin tavrı nedeniyle Myanmar'ı ayağa kaldırdı
11 Eylül 2019 - 16:26

3 yaşındaki bir çocuğun anaokulunda tecavüze uğraması Myanmar'ı ayağa kaldırdı. Mayıs ayında gerçekleşen tecavüz olayı ve polisin yaklaşımı, ülkede büyük öfkeye neden oldu. Ülke çapında protesto gösterileri düzenleniyor.

Gerçek ismi açıklanmayan ve Victorio takma ismi verilen 3 yaşındaki çocuğun davası Naypyidaw'da görülmeye devam ediyor. Çocuk, Myanmar'ın başkenti Naypyidaw'da görülen duruşmaya video bağlantısı ile katılarak ifade verdi.

BİR KİŞİ TUTUKLU YARGILANIYOR

Küçük kıza tecavüz ettiğinden şüphelenilen ve kreşte görevli olduğu bildirilen bir erkek tutuklu yargılanıyor.

VICTORIA'YA ADALET GÖSTERİLERİ DÜZENLENİYOR

Ülke çapında "Victoria'ya adalet" gösterileri yapılıyor ve ülkede çocuklara yönelik cinsel istismar vakalarında artış olduğu belirtiliyor.

ANAOKULU YETKİLİLERİ TECAVÜZÜ KABUL ETMİYOR

Anaokulu yetkilileri, tutuklu bulunan 29 yaşındaki anaokulu görevlisinin kıza tecavüz ettiği iddiasına karşı çıktı. Olayla ilgili yapılan DNA testi de sonuçsuz kalırken,BBC Asya muhabiri Grace Tsoi ise Victoria'nın ifadesinde okul müdürünün iki oğlunu suçladığını bildirdi. Ergenlik yaşlarındaki iki çocuk henüz davaya müdahil edilmedi.