Akşener'den Erdoğan'a: Buyur gel, ölümse ölüm, hapisse hapis

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AK Partili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Ağır bedel ödeyecek” sözlerine, “Ölümse ölüm, hapisse hapis, bir milim geri adım atmam. Varsa fıtratımda kanım kurusun” diye yanıt verdi.

Akşener'den Erdoğan'a: Buyur gel, ölümse ölüm, hapisse hapis
10 Mart 2019 - 22:38

Samsun mitinginde konuşan Akşener şu ifadeleri kullandı: “Sayın Erdoğan açık açık dedi ki ‘Seni tutuklatacağım’. Elinden geleni ardında koyma. Senden toz zerresi kadar korkarsam namerdim. Yahu muhterem, ben bunları daha evvel yaşadım. Belinde silah olanlar, elinde tank, tüfek olanlar bastıramadı da o günlerde onlardan korkanlar mı beni korkutacak? Hodri meydan.”

‘FITRATIMDA VARSA KANIM KURUSUN’

Erdoğan’ın, “Kaçacak deliği yok, milletvekili de değil” sözlerine de yanıt veren İYİ Parti lideri şu ifadeleri kullandı: “Hiçbir dokunulmazlık olmadan seninle, senin zulmünle mücadele etmek için milletvekili olmadım. Ama kendi milletvekillerine hakaret ediyorsun sen, milletvekillerini kaçacak deliği olan insanlar olarak mı gördün? Hiç değilse bari rol icabı ‘Suç duyurusunda bulundum’ de, bırak sonra senin talimatınla hareket edenler tutuklasın. Elinden geleni ardında koyma. Bunların tamamı ne biliyor musunuz, bunların hepsi korkaklık belirtisi. Ben ‘Ecel ne bir nefes evvel ne bir nefes sonradır’ deyişine iman etmişim. Allah bir musibet verecekse, seni vesile kılmışsa, ne gam buyur gel! Musibetin vesilesi sen ol. Ölümse ölüm, hapisse hapis, bir milim geri adım atmam. Varsa fıtratımda kanım kurusun.” 

Akşener, sözlerine şöyle devam etti: “Yapılmak istenen şu; Meral Akşener’i korkutmak, etrafındakileri korkutmak, cesur ve iyi insanları korkutmak, seçmenini korkutmak ama bilmiyor ki İYİ Parti kurulurken bu iyi ve cesur insanların başına gelmedik bela kalmadı. Onların hepsi direndi ve sonuç itibarıyla bugünlere geldik. ‘Parti kurdurulamaz’ dendi, kurduk. Sonra seçime sokulmamak için bir dümen çevrildi. Allah razı olsun Sayın Kılıçdaroğlu’ndan bir demokrasi tavrı gösterdi. Biz seçime gittik ve 5 milyon insanın oyuyla, helal oylarıyla Meclis’te grubu olan siyasi bir parti olduk.”