AKP'nin Kemalpaşa ilçe başkanı belli oldu, tepki göreceği için açıklanmıyor iddiası

Yaşar Kırkpınar'ın boşalttığı koltuğa gelecek ismin belli olduğu ancak tepki göreceği için ismin açıklanmadığı iddia edildi. 

11 Temmuz 2018 - 12:55 - Güncelleme: 11 Temmuz 2018 - 16:33

Gazete Demokrat/ Oğuz Can Demirören - Milletvekili olmak için ilçe başkanlığından istifa etmesinin ardından 4. sıradan Meclis'e girmeyi başaran Yaşar Kırkpınar'ın boşalttığı koltuğa gelecek ismin belli olduğu iddia edildi. İddiaya göre ilçe başkanı olarak Mehmet Ali Demirtaş'ın göreve getirileceği ancak Demirtaş'ın isminin AKP tabanından tepki göreceği için açıklanmadığı yönünde.

Kırkpınar'ın istifasının ardından vekaleten yönetilen ilçe başkanlığı görevi için ilk olarak Ali Hakan Külahçı üzerinde durulduğu ancak tepki alınacağından çekinildiği için bu isimden vazgeçildiği öne sürüldü. Külahçı'nın ardından Şener Yaşar'ın yönetiminde olan Okan Bildirici'nin adının geçtiği ancak Bildirici'nin görevi kabul etmediği iddia edildi. Bildirici'nin görevi iş hayatının yoğunluğu nedeniyle kabul etmediği öğrenildi. En son olarak Mehmet Ali Demirtaş'ın üzerinde durulduğu ve göreve getirildiği iddia edildi

Demirtaş'a neden tepki geleceğinden korkuluyor?
Yakup Karaca döneminde belediyenin mali işlerinden sorumlu kişi olan Demirtaş, CHP'den belediye başkanı seçilen Rıdvan Karakayalı döneminde de görevini sürdürdü. AKP'den Arif Uğurlu'nun Kemalpaşa'da seçimi kazanmasının ardından yine görevini devam ettiren Demirtaş'ın 10 yıldır partiden uzak olduğu gerekçesiyle tabandan tepki göreceğinden endişe ediliyor. Demirtaş'ın parti içi muhalifleri birleştirmesinin güç olduğu da konuşuluyor.

Öte yandan Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu'yla yakın ilişkisi olduğu bilinen Demirtaş'ın Uğurlu'nun ticari işlerinde ortak sıfatıyla yer aldığı Kemalpaşa'da konuşulan iddialar arasında yer alıyor.

*Not: Haberde Okan Bildirici'yle ilgili yapılan büyük bir hatadan dolayısıyla kendisinden özür dileriz.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk Telekom'un yeni tarifesi: Kota aşımında internet kesilecek
Türk Telekom'un yeni tarifesi: Kota aşımında internet kesilecek
Selin Sayek Böke CHP PM'yi toplantıya çağırdı
Selin Sayek Böke CHP PM'yi toplantıya çağırdı