Ahmet Hakan: AKP'de Gizli Hayırcılar Var

Hürriyet yazarı AKP içinde 'hayr' oyu verenlerin nedenlerini kaleme aldı...

Ahmet Hakan: AKP'de Gizli Hayırcılar Var
23 Nisan 2017 - 16:19

Referandum geri kaldı ama YSK-AKP eliyle yaratılan skandal tablo nedeniyle tartışmaları uzun bir süre de daha bitecek gibi görünmüyor. Bir yandan 'hayır' cephesinin YSK kararına itirazı meşruiyetini korurken, diğer taraftan da 'evet' cephesinde yer alan AKP ve MHP'yi ne kadar oy kaybettiği hesabı meşgul ediyor. Hüriiyet yazarı Ahmet Hakan da bugünkü köşe yazısında AKP içinde 'hayır' oyu verenlerin nedenlerini kaleme aldı.

Hürriyet'in yandaş yazarı Ahmet Hakan, "AK Parti içinde neden gizli hayırcılar var?" yazısında kendince nedenleri sıraladı. 

Yazısına "Var, çünkü..." diye başlayan Hakan, "AK Parti içinde kafası 'evet’e basmayanın, 'evet’e ikna olmayanın yüksek sesle 'hayır' deme özgürlüğü yok. Şöyle üst düzeyden bir AK Partilinin, “ben hayır verdim arkadaş” demesi halinde başına gelecekler, bir yiğidin gurbete gittiğinde başına geleceklerden bin beterdir" dedi.

Ahmet Hakan'ın Hürriyet'te yayınlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

"VAR, ÇÜNKÜ...

AK Parti içinde 'Her şeyi göze alıyorum ve hayır dediğimi açıklıyorum. Çünkü ben getirilen değişikliğin iyi bir değişiklik olduğuna inanmıyorum' diyebilecek cesarette, yüreklilikte tek bir kişi bile yok. 'Üç günlük dünya... Ne diye düşündüğümü söyleyemeyecekmişim ki' diyen, diyebilen tek kişi yok.

VAR, ÇÜNKÜ...

Bir trol ordusu var ve bu trol ordusu, aksi bir laf edenin üzerine çullanmak için kenarda bekliyor... Trol ordusunu sınırlayan hiçbir ahlaki kaide yok... Adamı doğduğuna pişman edebiliyor. İşte böyle bir ortamda kafayı kaldırmak yerine kafayı kuma gömüp gizli hayırcılık yapılıyor."