Ahmet Davutoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'düşen yaprak' yanıtı: Biz bahar görüyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gelecek Partisi’nin logosu hakkında yaptığı ’düşen yaprak’ benzetmesine yanıt veren Davutoğlu, “Kimileri düşen bir yaprak görmüştür. Biz bahar görüyoruz“ dedi.

Ahmet Davutoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'düşen yaprak' yanıtı: Biz bahar görüyoruz
19 Aralık 2019 - 15:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gelecek Partisi hakkında yaptığı 'yaprak dökümü' benzetmesine yanıt veren Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, "Kimileri yaprağa baktığı zaman düşen bir yaprak görür, kimileri bir yaprağa baktığı zaman bahar görür. Sayın Cumhurbaşkanı düşen bir yaprak görmüştür. Biz bahar görüyoruz" dedi.

AK Parti'den istifa ederek Gelecek Partisi'ni kuran eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kurucular Kurulu toplantısı sonrasında alınan kararları açıklıyor. Davutoğlu, düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Bir gazetecinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gelecek Partisi logosuna yaptığı 'düşen yaprak' benzetmesini sordu. Davutoğlu, "Biz bahar görüyoruz" dedi.

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

"-Basın ve basın mensupları demokrasimizin en büyük gücüsünüz, basın mensuplarının neler çektiğini bakanlık ve başbakanlık dönemimden biliyorum.

-Genel başkanlık ağır bir yüktür. Hedefi de kurumsallaşmayı sağladıktan sonra bu emaneti alıp daha iyi daha ehil nesillere tevhi etmektir. Biz de bu görevi üstlendik.

-Müslüman Hristiyan Sünni Alevi Kafkas kökenli olmak üzere hepimiz bir aradayız. Bizim temel hedefimiz kurumsallaşmayı en iyi şekilde yapmak. Halkımızın beklediği iletişim yöntemini ve politikaları ortaya koymak. Allah utandırmasın.

ERDOĞAN'A 'DÜŞEN YAPRAK' YANITI

-Bu yolda giderken sayın Cumhurbaşkanı ile herhangi bir polemiğe girmemeye önem göstereceğim. Ancak gerek şahsiyetime gerekse temsil ettiğim arkadaşlarıma yönelik ağır suçlama olunca cevap vermek hakkımızdır. Sayın cumhurbaşkanı düşen bir yaprak dökmüş, biz doğan baharı görürüz. Cumhurbaşkanımızın yaptığı atfa gelince o konuşmayı milletimiz çok iyi hatırlamaktadır. Bir kriz yaşanmasın, bütün acımı yüreğime gömerek o konuşmayı yaptım. Türkiye'de cumhurbaşkanlığı ve başbakanlık arasında bir çatışma doğmasın diye yaptım. Cumhurbaşkanı benim kadim dostumdur bu hukuk bozulmasın diye yaptım. Aramızdaki mutabakatın gereği bunu yaptım. Cumhurbaşkanı elini vicdanına koysun 3.5 yıl bu mutabakata sağdık kalmak adına her türlü hakarete trol çetelerinin saldırılarına sabırla tahammül ettim. Konferanslarım engellendi. Sadece benim değil eşimin konferansları da engellendi."

Gelecek Partisi'nin tartışma konusu olan logosu