Agario ile Oyun Keyfi

Agario ile Oyun Keyfi
01 Ocak 2020 - 10:33

Agario ile Oyun Keyfi
Bilgi teknolojilerindeki gelişmeler ile internetin her geçen gün hayatımızda hızlı bir yer edinmesinden dolayı pek çok site açılıyor. Bu sitelerin çoğu da oyun siteleri oluyor. Bilgisayar ya da cep telefonları üzerinden oynanan oyunlar da çeşitlilik gösteriyor. Yetişkinler için de çocuklar içinde tasarlanan farklı oyunlar vardır.
Agario Nedir?
Brezilya'da bir öğrenci tarafından tasarlanan oyun daha çok çocukların tercih ettiği bir oyun oluyor. Multiplayer türünde bir oyun olan Agario tarayıcı üzerinden oynanabiliyor. Mouse ve klavye oynanabilen oyunun amacı; rakiplere yem olmadan baloncukları toplamak ve karakterin büyümesini sağlamaktır. Oyuna küçük bir küre şeklinde başlanıyor ve oyun alanında olan kürelerin yenmesi ile büyüme sağlanıyor. Karakterin büyük boyutlara ulaşması ile klavyede bulunan space tuşu ile karakter bölünme yaşayabilir ya da w tuşu ile rakiplere parçalar göndererek rakipler hızlı bir şekilde yenebilir.
Nasıl Oynanılır?
Oyun bireysel oynanacağı gibi takım şeklinde de oynanabilir. Web tabanlı bir oyun olduğu için tanınan kişilerin bir araya gelip oynanması şeklinden ziyade renklerin aynı olduğu ile aynı olan oyuncular ile oynanabilir.