Adana'da cuma çıkışı dağıtılan Cumhuriyet gazetesi Belediye Meclisi'nde tartışıldı

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin şubat ayı son toplantısında geçtiğimiz hafta cuma namazından çıkanlara bedava dağıtılan Cumhuriyet gazetesi tartışılmaya devam etti. AK Parti, gazetenin belediye personeli tarafından dağıtıldığını söylerken CHP ise zabıtanın böyle bir dağıtım yapmadığını belirtti.

Adana'da cuma çıkışı dağıtılan Cumhuriyet gazetesi Belediye Meclisi'nde tartışıldı
14 Şubat 2020 - 14:24

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nde bedava gazete dağıtma tartışması yaşandı. AK Partili üyeler, Cumhuriyet gazetesininin dağıtılması konusunda belediyeyi suçlarken, CHP'li üyeler ise başka birilerinin gazeteyi dağıtmış olabileceğini söyledi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, Meclis 1. Başkanvekili Mustafa Bayar, katipler Cemal Demirdağ ve Sevil Can tarafından açıldı.

AK PARTİ AÇIKLAMA İSTEDİ

Gündem dışı söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı, Başkan Zeydan Karalar'ın son katıldığı meclis oturumunda AK Parti Grup Sözcüsü Vedat Gündoğan'ın 7 Şubat 2020 Cuma günü, Cuma namazı çıkışında belediye personeli tarafından vatandaşlara ücretsiz gazete dağıtıldığına dair sorduğu sorulara Başkan Karalar'ın cevap vermediğini ve sessiz kalmayı tercih ettiğini belirterek, bu konudaki sorularını yazılı olarak cevaplaması için Meclis Başkanı Mustafa Bayar'a önerge sundu.

CHP, ZABITANIN DAĞITMADIĞINI SAVUNDU

CHP Grup Başkanvekili Serdar Seyhan ise konuyu araştırdıklarını, zabıta personeli tarafından herhangi bir gazete dağıtılmadığını ancak başka birilerinin bu gazeteyi dağıtmış olabileceğini ifade etti.