Abdullah Avcı Erzurumspor'u Ekuban'la Vuracak

Abdullah Avcı Erzurumspor'u Ekuban'la Vuracak

02 Aralık 2020 - 14:39

Geçen sezon yaşadığı sakatlıklar nedeniyle uzun süre forma şansı bulamayan Caleb Ekuban, Abdullah Avcı'nın gelişiyle adeta yeniden hayat buldu. Attığı gollerle takımına önemli puanlar kazandıran Ganalı yıldız, Erzurumspor karşısında da takımının en büyük kozu olacak. Süper ligin 10. haftasında oynanacak bu maça özel hazırlanan Ekuban'dan Abdullah Avcı ve takım arkadaşları da gol ya da goller bekliyor.
Antrenmanlarda da Çok Çalışkan
Sadece maçlarda değil antrenman performansıyla da göz dolduran Caleb Ekuban, daha şimdiden teknik direktör Abdullah Avcı'nın gözüne girmiş görünüyor. Antrenmanlarda gol sıkıntısına çözüm üretmek için Ekuban ile yakında ilgilenen Avcı, oyun planını futbolcusu üzerinden yapıyor. Yaptığı çalışmalarda oyuncusunu farklı betpas görevlerde kullanan Avcı, Ekuban'ın golcü olması dışında liderlik özelliğinden de üst düzey faydalanmaya çalışıyor.
Caleb Ekuban Trabzonspor Performansı
2018-2019 sezonunda transfer olduğu Trabzonspor'da forvet pozisyonunda görev yapan Caleb Ekuban, Abdullah Avcı'nın gelmesiyle birlikte saha içinde liderlik görevini devraldı. Golcü kimliğinin yanı sıra Afobe ve Nwakaeme'ye attığı kilit paslarla da dikkat çeken http://alahabibi.com/ Ganalı futbolcu, takımının ileri çıkışında da önemli rol oynuyor. Sakatlığının geçmesiyle birlikte takım içi ağırlığını daha fazla hissettiren Ekuban, bu sezon takımının en kilit oyuncusu olacak gibi görünüyor. Hırsı, çalışkanlığı ve son vuruş becerisiyle öne çıkan Ekuban, hücumlarda takım arkadaşlarının önünü açarak onlarında gol pozisyonuna girmelerini sağlıyor.