2020 Amerika Yeşil Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

2020 Amerika Yeşil Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?
22 Ocak 2020 - 11:10

2020 Amerika yeşil kart başvuru adı altında gelecek soruları şu şekilde cevaplamak mümkündür:
ABD tarafından 1990 senesinden itibaren göçmen vizesi olarak bilinen yeşil kart için her sene bir defa çekiliş yapılır. ABD vatandaşı olmayan 21 yaş altı çocuk veya eşlere yeşil kart verilir. ABD'de yerleşme çalışma gibi haklardan yararlanmak amaçlı bu belge verilir.
Kimler Yeşil Kart Başvurusu Yapabilir?
2020 Amerika yeşil kart başvuru sorusunu cevaplayabilmek için öncelikle yeşil kar başvurusunu kimlerin yapabildiğini öğrenmemiz gerekir.
Bu kapsamda yer alan bilgileri şu şekilde açıklayabiliriz:
Yeşil kart sahibi olabilmek için en az lise mezunu olma şartı aranır. Eğer lise mezunu olmayan bir vatandaş başvuru çekilişine katılmak isterse iki senelik çalışma tecrübesi şartı aranır.
Her sene çekilişe yapılan başvurulardan 10 milyon gibi bir rakam yanlış bir şekilde başvuruda bulundukları için başvuru işlemleri iptal olur. Bunun için de yapılan başvurular son derece dikkatli yapılmalıdır.
Yeşil Kart Başvuruları Nereden Yapılıyor?
2020 Amerika yeşil kart başvuru konusunda öğrenilebilecek ikinci madde ise başvuruların nereden yapılacağıdır. Bunun için de şu bilgileri verebiliriz:
Yeşil kart başvuruları, ABD Resmi Göçmenlik Bürosu web sitesi üzerinden yapılır. İstenilen bütün bilgiler eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurulmalıdır. Yeşil kart başvuru işlemi sonrası kişilere başvuru kodu verilir. Verilen bu kod ile Yeşil kart çekiliş sonuçları durumu kontrol edilir.
Yeşil Kart Başvuruları Ücretli Midir?
2020 Amerika yeşil kart başvuru konusunda öğrenilebilecek üçüncü madde başvuruların ücretli olup olmadığıdır.
Bu sebeple şu bilgileri paylaşabiliriz:
Yeşil kart başvuruları ücretsizdir. Yeşil kart reklamları ile karşılaşıyorsanız kesinlikle sitelerden yeşil kart başvurusunda bulunmayınız. Bu siteler kişilerin bilgilerini sisteme girip sizin başvurunuz ile yüzlerce kişiye ait başvuruları birlikte yapıyorlar.
Bu nedenle bu sitelere hem para ödemiş olursunuz hem de başvuru kazanma şansını yitirebilirsiniz.
Yeşil Kart Başvurusu İçin İzlenecek Adımlar
2020 Amerika yeşil kart başvuru konusunda verilebilecek son bilgi de bu başvuruların nasıl yapıldığıdır.
Bunun için şu adımları izlemek gerekir:
Yeşil kart resmi başvuru sitesi DV Lottery web sitesidir.
Bu sayfaya tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda fotoğraf testi yapılır. Bu fotoğraf yükleme işi doğru bir şekilde yapılmalıdır. Çünkü yanlış fotoğraf yüklemesi ile elenebilme imkanınız vardır. Ayrıca gözlüklü fotoğrafların da kullanılmaması gerekir.
Sistemde Türkçe karakterler kullanılmamalıdır.
Sistem sizden hangi bilgiler istiyorsa eksiz ve doğru bir şekilde bilgilerinizi doldurmanız gerekir.
Bütün bilgiler sisteme aktarıldıktan sonra karşınıza bilgileri kontrol sayfası çıkar.
Bu bilgiler onaylandıktan sonra ise site size kod numarası verir ve bu şekilde işlemi tamamlamış olursunuz.
Sistem tarafından verilen kod numarası ile yeşil kart başvurusu sonucu öğrenebileceğiniz için bu kod asla kaybedilmemelidir.