20 atın katledilmesi olayı ABD'yi sarstı! Polis her yerde sorumlu ya da sorumluları arıyor

ABD’nin Kentucky eyaletinde polis, 20 atın ölümüyle sonuçlanan katliamın ardından sorumlu ya da sorumluları bulmak için çalışma başlattı. Dumas Kurtarma Grubu adlı kuruluş ise, zanlı ya da zanlıların yakalanmasını sağlayacak bilgi verenlere 20 bin dolar ödül vadetti.

20 atın katledilmesi olayı ABD'yi sarstı! Polis her yerde sorumlu ya da sorumluları arıyor
24 Aralık 2019 - 19:37

ABD'nin Kentucky eyaletinde polis, 20 atı zalimce öldüren zanlıları arıyor. Dumas Kurtarma Grubu adlı kuruluş, öldürülen atlardan bazılarının gebe kısraklar, biri sadece bir yaşında olan taylardan oluştuğunu açıkladı.

DÜŞÜK KALİBRELİ BİR SİLAHLA VURULDULAR

Kuruluş ayrıca, zanlı ya da zanlıların yakalanmasını sağlayacak bilgi verenlere 20 bin dolar ödül vadetti. 35 atlık sürü, Kentucky'nin doğusundaki geniş bir bölgede dolaşıyor ve bu nedenle geride kalan atların bulunması zorlaşıyor. Polis, atların düşük kalibreli bir silahla vurulduğunu söyledi.

MADEN OCAĞINDA BULUNDULAR

Öldürülmüş atlar, açık bir maden ocağında bulundu ve Dumas Kurtarma Grubu günde 1620 hektarlık bir alanı inceliyor. At cinayetleri 16 Aralık'ta başladı, son olarak Pazar günü altı atın cesedi bulundu. Polis yetkilisi John Hunt, sorumlu ya da sorumlulara en azından "hayvana eziyet" suçlaması yöneltileceğini söyledi. John Hunt, "Bu, yapacak başka bir şeyi olmadığı anlaşılan insanlık dışı ve zalim bir cürüm" dedi.

ÇEVRE HALKI TARAFINDAN BESLENİYORLARDI

Hunt'a göre, bir atın öldürüldüğünde ağzında hala ot olduğunu, şimdiye kadar gördüğü en kötü hayvanlara eziyet vakasıyla karşılaştığını belirtti. Dumas Kurtarma Grubu ise daha önce sahiplerinin terk ettiği hayvanlardan oluşan sürünün insanlara yaklaştıklarını, sıklıkla çevre halkı tarafından beslendiklerini duyurdu.

HAYATTA KALAN ATLAR BÖLGEDEN ÇIKARTILMAYA ÇALIŞILIYOR

Kuruluş, hayatta kalan atları bölgeden çıkartmaya çalışıyor ancak hayvanlar saldırı nedeniyle stres yaşadığından bunun zor olacağı kaydediliyor.