2 tabak makarnaya 430 euro hesap kesen restoran artık sinek avlıyor

İtalya’da 2 tabak makarna için Japon turistlere 430 euro hesap kesen restoran, olayla ilgili çıkan haberlerden sonra bomboş kaldı.

2 tabak makarnaya 430 euro hesap kesen restoran artık sinek avlıyor
12 Ekim 2019 - 13:48

İtalya'nın başkenti Roma'da iki Japon turiste 2 tabak makarna için 430 euro (2 bin 800 TL) hesap kestiği iddia edilen Antico Caffe di Marte isimli restoranın çıkan haberlerden fena etkilendi. Restorana neredeyse hiç müşteri uğramazken yemek saatlerinde masalar tamamen boş kalıyor. Restoran çalışanları müşteri çekmek için caddede çığırtkanlık yapıyor ancak turistler hiç ilgi göstermiyor.

İtalyan restoran hakkında bu olaydan daha önce de gezi sitelerinde özellikle fahiş fiyatlarıyla ilgili yorumlar yapıldığı ortaya çıktı. Restoranın menüsünden en pahalı yemeğin ise 45 euro olduğu görülüyor.

İki Japon turist Roma'nın merkezindeki Castel Sant'Angelo'ya (Kutsal Melek Kalesi) yakın bir mesafede bulunan Antico Caffe di Marte'nin 4 Eylül'de yedikleri yemek için restoranın kendilerine 429,8 euro (yaklaşık 2750 TL) hesap kestiğini belirterek faturayı internette yayımladı. Faturada 349,80 euro hesap ve 80 euro bahşiş yazıyor. Turistler, iki tabak deniz ürünlü makarna ve su için bu hesabın geldiğini savunuyor.