Zafer Çağlayan AKP'ye Geri Döndü

ABD'de yargılanan Rıza Sarraf'ın '45-50 milyon avro rüşvet verdim' dediği Zafer Çağlayan AKP'ye geri döndü. Çağlayan 17-25 Aralık büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında istifa etmişti. AKP'nin Mersin 6. olağan kongresinde büyük kongre asil delege listesinin ikinci sırasında Zafer Çağlayan yer aldı.

13 Mart 2018 - 13:58
Reklam

ABD'de yargılanan Rıza Sarraf'ın "45-50 milyon avro rüşvet verdim" dediği Zafer Çağlayan AKP'ye geri döndü. Çağlayan 17-25 Aralık büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında istifa etmişti. AKP'nin Mersin 6. olağan kongresinde büyük kongre asil delege listesinin ikinci sırasında Zafer Çağlayan yer aldı. 

Yeniçağ yazarı Batuhan Çolak, bugünkü köşesinde eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın AKP'ye resmen geri döndüğünü yazdı. Çolak, Çağlayan için "Büyük kongre delegesi olarak Erdoğan'ın onayıyla AKP'ye döndü" dedi.

Batuhan Çolak'ın "Zafer Çağlayan geri döndü" başlığıyla (13 Mart 2018) yayımlanan yazısından bazı bölümler şöyle: 

17-25 Aralık süreci... Savcısından, emniyet müdürüne, polisinden valisine kadar kimler işin içindeyse ya tutuklandılar ya da açığa alındılar.

Bu sırada evlerden çıkan paraların FETÖ tarafından yerleştirildiği iddia edildi.

Ancak evlerdeki paraların faiziyle birlikte sahiplerine iade edilmesi bu iddiaların gerçek dışı olduğunu kanıtladı.

Bu şartlarda ortaya iki veri çıkıyordu. Birincisi, evlerde çıkan paralar ev sahiplerine aitti.  İkinci gerçek ise savcıların FETÖ bağlantılı olduklarıydı.

O günlerde telefon kayıtları, konuşmalar ortalığa saçıldı.

4 Bakan görevden alındı.

AKP'ye yakın medya organları ve gazeteciler olayı "FETÖ kumpası" olarak nitelendirip "seçilmiş iktidara sivil darbe girişimi" olarak değerlendirdiler. İktidarın FETÖ söylemleri her geçen gün daha da keskinleşti.

"17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu" yerine "17-25 Aralık darbe girişimi" telaffuz ediliyordu. Rüşvet ve yolsuzluk ihtimallerini değerlendirmek, ortaya çıkan belgelerin gerçek olup olmadığını araştırmak tehlikeli bir hâl almıştı.

17-25 Aralık'tan sonra ilk seçimler 30 Mart 2014'teydi.

Muhalefet partileri CHP ve MHP temel propagandalarını "Yolsuzluk ve rüşvet" iddiaları üzerine kurmuştu. Mitinglerde seçmene telefon kayıtları dinletiliyordu.

Bu süreçte Gülen medyasında AKP haberlerinin yerini CHP-MHP haberleri almaya başladı.

Seçim sonuçları geldiğinde; AKP yüzde 45.6, CHP yüzde 27.8, MHP yüzde 15.2 oy aldı. AKP sandıktan kesin bir zaferle çıkıyordu. Bu sonuçlar 17-25 Aralık'ın seçmen nezdinde fazla bir karşılığı olmadığını ortaya koymuştu.

(...)

Ancak gel zaman git zaman arada çok şey değişti.

Ama bir konu unutulmadı; Çağlayan'ın 700 milyarlık (bugünkü kurla 464 bin Euro/2 milyon 171 bin TL) kol saati!

Neresinden tutsanız elinizde kalıyordu.

ABD'de başlayan Zarrab ve Halkbank davasında da Çağlayan'ın adı sıkça geçti. Zarrab, Çağlayan'a 40-50 milyon Euro kadar rüşvet verdiğini söyledi. AKP'den herhangi bir açıklama gelmedi.

Erdoğan'dan Çağlayan'a davet!

Geçtiğimiz hafta sonu ulusal basının gözünden çok önemli bir olay kaçtı.

Zafer Çağlayan, "Büyük kongre delegesi" olarak AKP'ye resmen geri döndü, hem de Erdoğan'ın onayıyla!


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Avukat Ahmet Cemil Balyeli: Kemalpaşa'nın geleceği ipotek altına alınıyor
Avukat Ahmet Cemil Balyeli: Kemalpaşa'nın geleceği ipotek altına...
Hemşehri derneklerinden Mehmet Süne'ye tam destek
Hemşehri derneklerinden Mehmet Süne'ye tam destek