Yücel İstedi Ayçil Söz Verdi: Kemalpaşa'ya 2019'da CHP Bayrağı Dikilecek

Kemalpaşa CHP İlçe Örgütü 2019 seçimleri öncesi danışma kurulu toplantısını tamamladı. 

16 Nisan 2018 - 10:15 - Güncelleme: 26 Nisan 2018 - 10:51

Gazete Demokrat/ Oğuz Can Demirören - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemalpaşa İlçe Örgütü 2019 seçimleri öncesi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kemalpaşa Dere Mesire Alanı, Yunus Emre Salonu'nda gerçekleşen ilçe danışma kurulu toplantısına CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İzmir 2. Bölge Örgütlenmelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Ali Oray, İzmir Milletvekilleri Mustafa Balbay ve Kamil Okyay Sındır ve CHP Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar, Ziraat Odası Başkanı Bülent Oray, Ege Tahtacı Kültür, Eğitim, Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği Soğukpınar Şubesi Başkanı Ali Gevran katıldı. CHP İzmir Milletvekilleri Musa Çam ve Tuncay Özkan ise toplantıya katılamadıkları için üzgün olduklarını belirten mesaj gönderdiler.

Danışma kurulu toplantısı başta Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına tüm şehit ve gaziler için gerçekleştirilen saygı duruşunun ardından okunan istiklal marşıyla başladı. Divan Başkanlığını CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın üstlendiği toplantıda CHP Kemalpaşa İlçe Sekreteri Osman Oray ve ilçe yöneticisi Ferah Adar divanda yer aldı.

"Ayçil: 2019'da kazanacağız"
Açılış konuşmasını yapan CHP İlçe Başkanı Mehmet Ayçil, ön seçim isteğini yineleyerek "Bilinmesini isterim ki danışma kurulu toplantısı 2019 yılına ışık tutacaktır. Adaylık esaslarının belirlenmesini bekliyoruz. Atamaya kesinlikle karşılıyız, eğilim yoklaması ya da önseçim bekliyoruz. Bugün genel başkanımızın söylediği gibi tüm cumhuriyet değerleri yok edilmektedir. Zaman mücadele zamanıdır. Toplum içerisinde partimizi eleştirmekten vazgeçelim. Eğer bundan vazgeçmezsek bir daha hiç eleştirme şansı bulamayabiliriz. 2019'da tabanın belirlediği bir adayla yola çıkarsak seçimi kazanabiliriz. Hedef 2019, kazanacağız! Kemalpaşa'ya CHP bayrağını tekrar çekeceğiz" dedi.

Balbay Kemalpaşa gençlik kollarıyla ilgili duygusal anısını paylaştı
İlçe başkanının ardından konuşan Balbay Ayçil'in söylediklerini katıldığını vurgulayarak "Ben kemalpaşa'da önümüzdeki dönem, parti büyüğümüz Burhan Güneş'in yanında belediye başkanımızın oturmasını istiyorum." dedi. Cezaevinden çıkmasının ardından İzmir'de katıldığı ilk etkinlikte CHP Kemalpaşa İlçe Örgütü'yle ilgili yaşadığı duygusal anıyı da aktaran Balbay "Ben İzmir'e ilk geldiğimde beni ilk karşılayan Kemalpaşa gençlik örgütünün devasa pankartıydı. Hiç unutmam hala gözümün önünde" ifadelerini kullandı.

CHP İl Başkanı Yücel: 21 aydır OHAL'le yönetiliyoruz
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ise yaptığı konuşmada iktidarın uyguladığı hukuksuz politikaları eleştirdi. AKP'nin 16 yıllık iktidarının ardından ülke esnafının siftah yapamadan kepenk kapattığını belirten Yücel, üniversitelerin ve basının suskun olduğunu söyledi. Samanın bile ithal edildiğini belirten il başkanı, "21 aydır OHAL'le yönetiliyoruz, Meclis Bertaraf edilmiş durumda". dedi. 

İZTO seçimleri

Konuşmasında İzmir Ticaret Odası seçimleriyle ilgili değerlendirmelerde de bulunan CHP İl Başkanı Deniz Yücel, İZTO seçimlerinde yaşananların İzmir’in özgür ve demokratik duruşuna hiç yakışmadığını belirterek “ Ticaret odası seçimlerinde 2 adayın ismi ön plana çıktı. Seçime saatler kala, adaylardan biri adaylıktan çekiliyor. Neden? Tüm İzmir biliyor iktidar partisi vekillerinin, devletin bürokratlarının, müdürlerinin, bir aday lehine iş adamlarına baskı yaptıklarını. Ve mevcut başkan, bu baskılar karşısında, iktidar baskısı karşısında dayanamayıp adaylıktan çekiliyor. Bunların demokrasi anlayışı bu! Bugün Ticaret Odası seçimlerinde bunu yapan, yarın yerel seçimlerde ve genel seçimlerde neler yapabilir siz düşünün. Ticaret Odası seçimlerin bu şekilde gerçekleşmesi yeni seçilen Oda Başkanını da zor durumda bırakmıştır. İzmir’de oda seçimleriyle ilgili algı maalesef ki olumsuzdur. Yeni başkanının bu algıyı düzeltmek için çok çalışması gerekecek, kendisine başarılar diliyoruz. İzmir için kim taş üstüne taş koyacaksa bizde yardımcısı oluruz, yanında oluruz” dedi.

"Önümüzde 3 önemli seçim var"
2019'da gerçekleşecek seçimlere yönelik konuşan Yücel, "Önümüzde 3 hayati seçim var. Ben demeden biz diyerek, omuz omuza mücadele etmeliyiz. Kimseyi kaybetmeye hakkımız yok, hukuk ve adalet kaygısı olan herkesi davet etmeliyiz. Bireysel düşünürsek kaybederiz, bunu herkes aklına kazısın, bireysel düşünürsek kaybederiz, ülkemizi karanlığa teslim ederiz.

"Kemalpaşa'da dikkatimi çekti"
Yücel Kemalpaşa'da sosyal demokrat belediyeciliğin özlendiğini söyledi. Yücel "Kemalpaşa'da dikkatimi çekti, Kemalpaşalılar sosyal demokrat belediyeciliği özlemiş, 2019'da Kemalpaşa'ya 6 oklu bayrağı dikeceğiz" dedi. Yücel, ayrıca Ayçil'den 2019 seçimlerinde Kemalpaşa'da CHP'nin kazanması konusunda söz vermesini istedi. Ayçil de 2019'da CHP'nin Kemalpaşa'da kazanacağının sözünü verdi.

Bornova Belediyesi'nden jest

Düzenlenen danışma kurulu toplantısına katılanlara Bornova Belediyesi tarafından gönderilen ikram aracıyla çeşitli ikram ve içecekler servis edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'nin Kemalpaşa Belediye Başkan Adayı Rıdvan Karakayalı oldu
CHP'nin Kemalpaşa Belediye Başkan Adayı Rıdvan Karakayalı oldu
İzmir Veteriner Hekimler Odası: İş çığırından çıkınca da suçu yine “Türkiye’nin Veteriner Hekimlerine” atalım
İzmir Veteriner Hekimler Odası: İş çığırından çıkınca da...