Reklam
Güvensiz Ortam
Metin Aras

Metin Aras

Gündem

Güvensiz Ortam

14 Nisan 2018 - 09:41

Ekonomimiz için yetkili kurumlar tarafından her ne kadar iyi gidiyor dese de güvensiz ortam olmasından dolayı var olan yatırımcılar ve gayrimenkul alıcıları karar vermekte zorlanıyorlar. Piyasada güvenilmeyen ve parası olan insanlar gayrimenkul almak için sıraya giriyor. Örnek vericek olursak; yüz bin liralık gayrimenkulü yarı parasına almak için uğraşıyorlar. Para bu insanlar için çok değerli ancak ihtiyacı olanlar vatandaşlarımız da gayrimenkulü değerinin altında satmak zorunda kalıyor. Buradan da haksız bir kazanç elde ediyorlar. 

Altın döviz ve benzin tarihi rekor kırarken gayrimenkul alım satımları durağan şekilde. Bankalarda konut kredisi ve ferdi krediler çok yüksek. Vatandaşımız çok zor durumda, anlayacağınız iç piyasalarda ekonominin durumu bu. 

Öte yandan tarım ülkesi olmamıza ve kendi kendimize yetecek potansiyelimiz olmasına rağmen bütün ürünleri ithat etmek zorunda kalıyoruz. Hayvancılık bitti... Doğuda, Güneydoğu’da hayvancılıkla geçinen insan sayısı bir zamanlar çok yüksek sayılarla ifade edilirken şimdi bitme noktasında. Dışardan yani Sırbistan’dan et ithal ediyoruz. 

Dış politikada bütün komşularla sorun yaşıyoruz dış politikamız iflas etmiş durumda. 

İşte tüm bu sebepler birleşince ortaya çıkan “güvensiz ortam”
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yaşar Aras
    1 hafta önce
    Ülkemizde arka arkaya gelen zamlar ve dolar altın euro nun aşırı değer kazanması kıra ve emlak ta yaşanan artışlar dar gelirli ,emekli, çalışanların belini biraz daha büktü artık sofralarından aç kalkan pazarlardan yarım kilo bakkala ekmek yazdıran yol parası bulamayan insanların sayısı gün geçtikçe artmaya başladı , ne yazık ki bu durumu görmezden gelen yöneticiler her şey çok güzelmiş gibi hareket ediyorlar bu kanayan yaramızın üzerine giden cesur yazınızdan dolayı teşekkür eder daha huzurlu barış dolu hakça paylaşı*** adil bir ülke temennisi dileklerimle saygılar sunarım.

Son Yazılar