Dilek Buyurukçu

Dilek Buyurukçu

"Yürü Önümüzde"

01 Temmuz 2018 - 10:58

Değerlerimize sahip çıkıp, vatandaşa korkuyu unutturmuş yiğit ve ince bir zekamız var. Kazanarak kaybettiğimiz bir seçimdi. Durmak yok tabi ki. Alıştırılmış bir seçimin sonucundan daha çok, öncesinde ve sonrasında yaşanan olaylara bakalım. Daha sandıklar sayılmadan gelen kutlamalar, oldu bittiye getirilen krallık.. Kazanan da kaybeden de sessiz. Peki 2'nci tur gelmiş miydi? 100'ün üzerinde miting yaparken camdan değil, candan konuşan güzel adam, seçimin sonunda eline verilen kağıtları okuyarak yüzünde beliren gerçeklerle konuşmayı bitirdi. Oysa ki Muharrem İnceyi tanıyanlar, seçimin sonucunu 10 milyon oy'un değil, bunun 10'da birinin 2'nci tur'u getireceğinin hesabını yapacağını çok iyi bilirler. Bizler Muharrem İnce'nin kendisine ve hukuka olan inancını, Yalova Belediye seçimlerini 3 gün YSK da yatıp 5 oy farkla CHP'ye geçirdiğinde gördük.. Buradan başlaması gerekiyordu, geleceğe umut vererek yürüdü. Bitti sanılan anda başlıyoruz.. 

Peki şimdi ne olacak?
Eminim konuyla ilgili divanın, hükümdarın, hatta ahalinin bile bilgisi yok. En azından vaadettikleri bedava kek ve çay projesini gerçekleştirmek çok zor olmayacaktır. Zor olan, bu millete kendisi için neyin doğru olduğunu anlatmaktı. Zor olan yeniden aydınlık ve güçlü Türkiye'ye inandırmaktı.. Zor olan insan gibi yaşanabilecek hayatı anlatmaktı. Anlatıldı da.. Ama asıl zor olan bir adamı sevdirmek değil, bu milleti ve bu ülkeyi birlikte sevmekti.. Yandaşın isteklerini bir kenara bırakalım da, milletin ne istediğine bakalım. İdeolojik sebeplerden dolayı Milletten ayrıştırılmış ve ötekileştirilmiş bir vatandaş olarak, bu ülkede yaşayan halk için eşit hak, hukuk ve adalet istiyorum mesela.. Hatta çocukların ölmediği, tecavüze uğramadığı, kadın katillerinin salıverilmediği, hayvanlara yapılan eziyetlerin caydırıcı cezlar aldığı, insan haklarının ceplerindeki paralarının üstünde tutulduğu, kimsenin aç ve sokakta kalmadığı, silahın ve savaşın olmadığı, güvende olduğuma inandığım bir ülke istiyorum mesela.. İşsizliği, yoksulluğu, ağlamayı, ölümü ve korkuyu bize unutturun istiyorum.. 

Ama sonuç; erken yapılan kutlamalar silah, tehdit ve tahrikle başladı.. Sorgulamadan verilen teslimiyet,  cahillikle gelen mutluluk oldu..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar