Dilek Buyurukçu

Dilek Buyurukçu

Şafak 26

29 Mayıs 2018 - 08:40

Türkiye'nin tekrar kurtuluşuna 26 gün kaldı. Haliyle gergin ve bir o kadar heyecanlı bir bekleyiş içindeyiz. Tüm adaylar belirlendi, listeler açıklandı. Şimdi adil bir seçim yarışı içinde, mitinglerle kamuoyuna kendini anlatmaya ve vaatler vermeye başlamış isimler arasından seçim yapacağız. Her ne kadar basit bir süreç gibi bahsetsek te, ülkemiz adına önemli kararların verileceği ve hatta yanlıştan dönüleceği bir süreçteyiz. Çok uzun zamandır zam, işsizlik, kavga ve savaşla yaşayan bir ülke haline geldik. Bunun değişmesi mümkün. Çünkü, 15 yıl önce Türkiyemiz "bu halde" değildi. Son referandumda aslında %59 un hayır dediği başkanlık sisteminin kabul ettirilmesinden sonra, gelecek Cumhurbaşkanı ve doğru vekillerle iptal edilmesi de hak, hukuk, adalet, çağdaş yaşam ve eşit koşullar, yani bütünüyle aslında laik yaşamın önemini gösterecek. Türkiye Cumhuriyeti Laik! Ve laik Türkiyenin birlik, beraberlik ve bağımsızlığını tehlikeye sokacak her karar, ülkemizin geleceği için tehdit oluşturmaktadır. Yanlış politika, hem ekonomiyi hem de ülkedeki güveni yok etti ve sonuç olarak o haldeyiz... İnsanlar endişeli, yatırımlar yabancı ülkelere kaydı, kendi öz varlıklarımız satıldı, uzun zamandır dövizdeki yükseliş piyasayı altüst etti ve bundan en büyük zararı, ülke kalkınmasına en büyük desteği veren sanayi gördü. İşsizlik oranı döviz artışının üstünde.. Maddi ve manevi geçimsizlik insanları uzaklaştırmış, ülke yavaş yavaş huzur ve güven ortamından çıkartılmıştır. Vakit tamam! Seçim şart. 

Bu süreçte, listeler sorgulansa da son seçim olarak gördüğümüz bu seçime, Türkiye için son umut diyebiliriz. Yani aslında kimin oynadığı değil, şampiyonluk önemli!

Her şey yolunda gibi gösterip, aynı zamanda erken seçim çabasına giren mevcut Cumhurbaşkanına, "neden erken seçim" diye sorulmalıydı! Kaldı ki erken seçim hakkındaki iddialı cümlelerini de biliyoruz.

Tam tersi erken seçimin sebebi başarısızlığı ise "o halde yine mi siz" diye sorulmalıydı!

Yine de bu sorular vatandaşın aklında olduğu için sandıkta cevap bulacaktır diye tahmin ediyorum. Cumhubaşkanı Millet İçin Gelmeli! Tarafsız, vicdanlı, adaletli ve eşit olmalı.. 
Gerçek adalet, doğru yönetim, bağımsız Türkiye, çağdaş yaşam, kavga ve savaş yerine kardeşlik ve barışın olduğu mutlu ve güvenli bir Türkiye için 24 Haziranda herkes sandıkta olmal!.

Aydınlık bir Türkiye'ye uyanmak umuduyla.. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar