Sahne Modda Perdelerini Açtı

ONTAN Grup sanat yatırımlarına Atölye Modda sonrası Sahne Modda ile devam ediyor.

13 Şubat 2018 - 12:00 - Güncelleme: 13 Şubat 2018 - 12:03

Grubun Bayraklı bölgesinde inşa ettiği  Ontan Bayraklı’da perdelerini açan Sahne Modda, seyircileri klasik tiyatro deneyiminden çıkararak alternatif projelere imza atıyor. Kentin köklü sanat okullarından Tiyatrohane’nin yöneteceği Sahne Modda’da sabit seyirci koltuğu bulunmuyor.. Oturma düzenine göre 80 ile 100 kişilik seyirci kapasitesine sahip sahne, teknik imkanlarıyla İzmir’in en donanımlı alternatif tiyatro sahnesi olarak tanımlanıyor. Bu sahnede komedi ve trajedi türündeki oyunlar, farklı formatlardaki doğaçlama gösteriler, alternatif tiyatro ve performans denemeleri ve çocuklar için tiyatrolar sergilenecek. Tiyatrohane ekibinin sergileyeceği oyunların yanısıra ulusal ve uluslararası pek çok sanatçıya da ev sahipliği yapılacaktır. Sahneyle entegre olarak işletilecek yeni nesil kafe-market zinciri Kübik’in ilk şubesi de eş zamanlı olarak hizmete açıldı. Kübik ve Sahne Modda haftanın her günü hizmet verecek. Sahne Modda, bir yıl sonra büyüyerek Modda Bulvar projesinde 600 kişilik seyirci kapasitesiyle sanata hizmet verecektir.

Toplumun gelişmesinde bilimin ve sanatın önemini bildiklerini ve inşaat projelerinde bu yönde çalışmalar yürüttüklerini belirten Ontan İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Onur Öktem, “Geçen ay Bulvar Projemizde Atölye Modda’yı açtık. Bugün de sizlerin desteğiyle Sahne Modda’yı açıyoruz. Sahne Modda ile birlikte yeni nesil kafe market zinciri Kübik’i de hizmete açtık. Modda Sahne iki yıl sonra 600 kişilik bir salona taşınacak. Modda Bulvar projesinde bu salonun inşaatına başladık. Modda Sahne projesinde ev sahipliği yapacak olan Tiyatrohane ekibine teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” dedi. Köklü sanat okulu Tiyatrohane’nin yöneteceği Sahne Modda’nın açılış kokteyline İzmirli ünlü tiyatro sanatçıları da katıldı. Tiyatro sanatçısı Prof.Dr. Özdemir Nutku, herkesin sanata destek olmasını istedi. İzmir Beşiktaşlılar Derneği yönetimi de kokteyle katılarak sanata destek verdi. Sahne Modda Salonunda, Türkiye’nin ünlü tiyatro oyuncularının mesajlarının yer aldığı bir klip gösterildi. Oyuncular, sanata destek verilmesi gerektiğini belirtirken Ontan Grubu’na katkılarından dolayı teşekkür etti. 

Oyun Programı 

Sahne Modda’da sahnelenecek oyunlar için biletler gişeden ya da  Biletix’den temin edilebilir. Bu ayın programı ise şöyle;

16 Şubat Cuma KİRALIK KATİLLER “JERRY&TOM” Kara Komedi

17 Şubat Cumartesi   DOĞAÇHANE TİYATRO SPORU  Komedi

21 Şubat Çarşamba KİRALIK KATİLLER “JERRY&TOM” Kara Komedi

23 Şubat Cuma “ŞİRKET” FORUM TİYATRO Dram

24 Şubat Cumartesi “SHAKESPEARE ÖLDÜ AŞ BUNLARI” Trajikomedi

28 Şubat Çarşamba KİRALIK KATİLLER “JERRY&TOM” Kara Komedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x