Rıza Sarraf Cezaevindeyken 1 Milyon 213 Bin Lira Kazandı

ABD’de 1.5 yıldır tutuklu yargılanan Sarraf'ın safkan İngiliz yarış atı ‘Dayım Benim’, sahibine cezaevinde bulunduğu süre içinde katıldığı yarışlardan 1 milyon 213 bin lira kazandırdı. Dayım Benim, ağustos ve eylül aylarında katıldığı 2 yarışı da kazandı.

13 Eylül 2017 - 10:13
Reklam

New York Güney Bölgesi Federal Başsavcılığı’na vekâlet eden Joon H. Kim’in hazırladığı son iddianamede, Rıza Sarraf için daha önce dört suçlamadan istenen 70 yıl hapis cezası, 90 yıla çıkarılmıştı. New York’ta önceki gün yeniden hâkim karşısına çıkan Rıza Sarraf, eski ekonomi bakanı Zafer Çağlayan’ın da dahil edildiği yeni iddianamedeki suçlamaları da reddetti.

EN SON 110 BİN LİRA

Hürriyet'ten Toygun Atilla'nın haberine göre, ABD’de cezaevinde olan Rıza Sarraf'ın safkan İngiliz yarış atı Dayım Benim ise hipodromlarda koşmaya devam ediyor. Menajerliğini Akif İnan, antrenörlüğünü Tahir Kurt’un üstlendiği Dayım Benim, jokeyi Selim Kaya ile İstanbul Veliefendi ve Bursa Osmangazi hipodromlarında ağustos ve eylül aylarında katıldığı 2 yarıştan da zaferle ayrıldı. Sarraf'ın atı, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 27 Ağustos’ta katıldığı 1.000 metre mesafeli Kısa Vade 8 yarışı, 58.8 saniyelik derecesiyle 1’inci bitirdi. Dayım Benim bu birinciliğiyle Rıza Sarraf'a 75 bin lira kazandırdı. Atın kazandığı son yarış ise Bursa Osmangazi Hipodromu’nda oldu. 4 Eylül’de piste çıkan Dayım Benim, G 3 koşuyu, 1.200 metrelik mesafede 1.07.91’lik derecesiyle yine jokeyi Selim Kaya ile birinci tamamladı. Rıza Sarraf bu yarışla da 110 bin lira kazanmış oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bu besinler ödemi vücuttan atıyor
Bu besinler ödemi vücuttan atıyor
Atatürk'e Anıtkabir'de küfür etmişti, yeni video yayınladı
Atatürk'e Anıtkabir'de küfür etmişti, yeni video yayınladı