Kılıçdaroğlu'dan Erdoğan'a: Seni Önüne Gelen Herkes Aldatır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Man Adası'yla ilgili açıkladıkları belgelerin yargı eliyle doğrulandığını belirterek, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a 'İstifa edecek misin?' diye seslendi. Kılıçdaroğlu, ayrıca Erdoğan'a, 'IŞİD'le işbirliği mi yaptın IŞİD'den korktun mu' sorusunu yöneltti.

13 Şubat 2018 - 14:52

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a canlı yayında tartışma çağrısını yineledi. Man Adası belgelerinin doğrulandığını belirten Kılıçdaroğlu, hükümetin tefeci ekonomisi yürüttüğünü söyledi.

CHP Genel Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

GAZETECİLERİN YANINDAYIZ: ‘Sen misin yazı yazan. Sen misin kalem oynatan’ deyip kelepçe vurup onları mahkemenin önlerine çıkarırsanız, görüşü ne olursa olsun bütün yüreğimiz yine o gazetecilerin yanında atar. Bugün Enis Berberoğlu yargılanıyor. Bekliyoruz nasıl karar çıkacak diye. Elde hiçbir belge yok ama bir talimatla Enis Berberoğlu esir konumunda.

ERDOĞAN İSTİFA EDECEK MİSİN?: 17 Aralık 2017’de bir grup toplantısı yapmıştık ve ben Man Adası belgelerini açıklamıştım. Recep Bey’e sormuştum. Bir sterliğine kurulan Man Adası’ndaki şirketle bağlantısı nedir diye sormuştum? Diyor ki savcı, ‘İlgili genel başkan yardımcısının belgeleri ile MASAK’ın verdiği belgeler aynı belgelerdir’ diyor. Ben Recep Bey’e soruyorum. İstifa edecek misin? Namusun, şerefin ve haysiyetin varsa 1 dakika o koltukta oturmazsın. Avukatın, yandaşların sahte diyordu. Verdik savcıya. Hiçbirisinin sahte olmadığı çıktı ortaya. Benim adım Recep Bey mi? Benim adım Kemal Kılıçdaroğlu. Seni her önüne gelen aldatır. Obama aldatır, PKK aldatır, El Nusra seni aldatır, YPG seni altadır ama bu kardeşinizi kimse aldatamaz. Şeref ve namus sahibiysen cevap verirsin. Niye kaçak güreşiyorsun? Neden cevap vermiyorsun? Senin hangi dümenler çevirdiğini biliyorum. Ancak yalan atar, iftira atar, yalan atar. Her türlü tezgahı çevirir.

NİYE ÇIKMIYORSUN KARŞIMA?: Sen cevap verinceye kadar bu soruları sana sormaya devam edeceğim. Dünya kadar televizyonun da niye çıkmıyorsun karşıma? Her firavunun bir Musa’sı var. O firavunun Musa’sı da benim. Yalan üzerine siyaset yapmıyoruz. Sanıyor ki ben çok bağıracağım, Kılıçdaroğlu geri adım atacak. Sen kim oluyorsun da bize geri adım attıracaksın. Ben vatandaşın hakkını sonuna kadar savunuyorum.

İNSANLAR GEÇİMSİZLİKTEN KENDİNİ YAKIYOR?: Esnaf ziyareti yaptım, bu da hemen gitmiş koşa koşa esnaf ziyareti yapmış. Beni takip et Recep Tayyip Erdoğan. İnsanlar geçimsizlikten kendilerini yakıyorlar. Bu Ankara’daki beylerin ar damarı var mı?

İKTİDAR TEFECİLERE HİZMET EDİYOR: 1 milyon 293 bin vatandaşımız bankalar tarafından kara listeye alınmış durumda. Ben bunları söyleyince çok alınıyorlar. Bu sefer ben değil Yeni Şafak gazetesinde yazıyor. Manşetten bir haber veriyor. Son 3 yılda en büyük 1000 sanayi kuruluşu bankalara 10 milyar 800 milyon lira faiz ödedi diyor. Yakasını tefecilere kaptırmış. Tefecilere hizmet eden iktidar, bu iktidardır. Seni tefeciler de kandırıyor. Sevgili Recep Bey, yüksek faizle senden para çekiyorlar. Sen onlara hizmet eder konuma geldin. Sen tefecilere hizmet edip 149 milyar dolar faiz ödersen bu ülkede kim yatırım yapacak.

SON 15 YILDA 2 KURUMUN GENİYLE OYNANDI: Ordumuzun Afrin’e operasyonunu ilk günden destekledik. Vatan görevi ordumuzun yaptığı mücadele Türk halkının mücadelesidir, Erdoğan’ın mücadelesi değildir. Hepimizin çocukları askerliklerini yapar. Vatani görevdir, parti görevi değildir. Bunun adı orduya da vatanına da ihanettir. Son 15 yılda iki kurumun DNA’sıyla oynandı. biri ordu diğeri Milli Eğitim, FETÖ’nün ordunun içinde yuvalanmasını sağlayan hangi şerefsizlerdi? Genelkurmay Başkanı’nı terörist diye hangi şerefsizler hapse attılar. Kimse kusura bakmasın şeref ve namus yoksunu bir insan şeref ve namustan bahsedemez.

SEN TÜRKİYE TARİHİNİN EN KORKAK ADAMISIN: Neymiş Recep bey kahramanmış ne kahramanı ya! Kendi toprağından türbesini IŞİD’den kaçıran adamdan kahraman mı olur. Sen Türkiye tarihinin gelmiş geçmiş en korkak adamısın. İnsan kendi toprağından kaçar mı?. Süleyman Şah türbesini yaparken IŞİD’le işbirliği mi yaptın IŞİD’den korktun mu. Sevgili Recep bey gözlerinden öperim, Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırırken IŞİD’le işbirliği mi yaptın, IŞİD’den korktun mu?

İKİ ÖNEMLİ DEVLET BÜROKRATI VAR: Afrin operasyonu devletin operasyonudur, siyasetin değil. Muhatapları ile gidip görüşen iki önemli devlet bürokratı vardır. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’dır ve Hakan Fidan’dır. Bu ikisi Moskova’ya da gittiler, Amerika’ya da gittiler, Avrupa’ya da gittiler. Hava desteğini de bunların sayesinde aldılar. Dünyanın en korkak adamı kahraman olacak. Devleti yönetenler az ve öz konuşurlar. Sabah, akşam, öğle, ikindi, yatsı konuşmazlar. Çünkü, devlet öyle yönetilmez.

Bana saldıranların başında PKK geliyor. PKK hiç bir siyasi lidere saldırmamıştır bana hariç. PKK bana saldırdı, terör örgütü, sana saldırmadı. Sen gittin onunla İmralı’da masaya oturdun. FETÖ örgütü bana saldırdım Hakkımdaki fezlekelerin çoğunu onlar hazırladı. Üç İŞİD saldırdı, en son Adalet Yürüyüşü’nde. 


Kaynak: Duvar

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x