İstek İzmir Okulları AMC Sınavı'nda Türkiye Üçüncüsü

İstek İzmir Okulu öğrencilerinin katıldığı, Amerika ile aynı anda online olarak gerçekleşen sınavda öğrenciler aldıkları derecelerle büyük bir başarıya imza attı.

09 Mart 2018 - 15:14
Reklam

Amerikan Matematik Birliği (MAA- Mathematical Association of America) tarafından her yıl Kasım ayında ve dünya çapında gerçekleştirilen American Mathematics Competitions 8 (AMC ) sınavı uluslararası alanda uygulanan en büyük ve önemli sınav organizasyonlarından biridir. 

AMC Türkiye Koordinatörlüğü tarafından, aynı zamanda diliminde online olarak gerçekleştirilen AMC 8 sınavında öğrencilerin 25 soruyu 40 dakikalık bir sürede cevaplaması istenmektedir. 

AMC 8 sınavına, İstek İzmir Okulu 7. ve 8. Öğrencilerinden 15 öğrenci ile sınava katılım sağladı. Amerika ile aynı anda gerçekleşen sınavda öğrenciler soruları özveri ile cevapladı. 

İstek İzmir Okulları sınav sonuçlarına göre sıralamada Türkiye’de 3.sü olarak büyük bir başarının altına imza attı. Sınavda, Onur Umut Ulu ve Arda Bölükbaşı Altın Madalya ve Üstün Onur Listesi Sertifikası almaya hak kazandılar. Ali Emre Bürlükkara ve Zehra Alara Ürkmez isimli öğrenciler Gümüş Madalya, Ahmet Ata Pişkin, Derin Gezgin ve Özge Yağmur Sancaklı isimli öğrenciler ise Bronz madalya ve başarı sertifikalarıyla ödüllendirildiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Avukat Ahmet Cemil Balyeli: Kemalpaşa'nın geleceği ipotek altına alınıyor
Avukat Ahmet Cemil Balyeli: Kemalpaşa'nın geleceği ipotek altına...
Hemşehri derneklerinden Mehmet Süne'ye tam destek
Hemşehri derneklerinden Mehmet Süne'ye tam destek