EgeArt'ta Ünlü Geçidi

Ege Üniversitesi, 7. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri kapsamında, çeşitli alanlarda ünlü sanatçıları üniversite kampusünde Yusuf Vardar Kültür Merkezi'nde konuk etti. 

06 Ekim 2017 - 09:56

Organizasyona Türk Sineması'nın önemli isimlerinden Hülya Koçyiğit onur konuğu olarak katılırken, Manga grubunun solisti Ferman Akgül, rock müziğin güçlü sesi Hayko Cepkin, popçu Zeynep Casalini ve Romanya'nın ünlü pop müzik şarkıcılarından Mihai Traistariu da katıldı. EÜ Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili ve EgeArt Bilim ve Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin'in sunumlarıyla sahneye davet edilen sanatçılar, salonu dolduran akademisyenler ve öğrenciler tarafından alkışlarla karşılandı.

YOĞUN İLGİ

Törenin bitiminde Hülya Koçyiğit'i sahneye davet ederken bir anısını paylaşan Gültekin, "Ben henüz 17 yaşımdayken bir etkinlikte ilk kez Hülya Hanım'ı sahneye davet etmiştim. Çok heyecanlanmıştım. Şimdi ikinci kez kendisiyle bir araya geldiğim için yine aynı heyecan ve mutluluğu yaşıyorum" dedi. Plaket almadan önce kısa bir konuşma yapan Koçyiğit ise günümüzde dünya çapında ödüller alan çok güzel filmler üretildiğinin altını çizdi ve "Ödüllü filmler sinemada izlenmeli. Ancak sinema salonlarında çok popüler olan filmler seyrediliyor. O güzel filmler büyük başarılarla dönüyor ülkemize fakat çok az yerli izleyici ile buluşuyor. Bu içimizde hep bir ukde. Bu tür filmleri genellikle festivallerde görme şansı elde ediyoruz. Bu yıl hiç ummadığımız bir şey oldu. 54 yıldır milli gururumuz olan Antalya Film Festivali'nde ulusal yarışma bölümü ne yazık ki kaldırıldı. Bu bizim içimizi acıttı. Uluslararası yarışmalar elbette yapılmalı, hepimiz destekliyoruz. Ancak ulusal yarışmaya tekrar kavuşmak istiyoruz" dedi. Etkinlikte ödül alan Hayko Cepkin, Ferman Akgül ve Zeynep Casalini, hayranlarının yoğun ilgisi üzerine, yıl sonunda yapılacak olan bahar şenliklerine katılma sözü verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
WhatsApp'a karanlık mod özelliği geliyor
WhatsApp'a karanlık mod özelliği geliyor
"İş Bankası'nın iştiraki Şişecam, ekonomik dalgalanmalara...