Çalışanlara ceza olarak idrar içiren ve hamamböceği yediren üç yöneticiye hapis

Çin'de üç şirket yöneticisinin satış hedeflerine ulaşamayan personele idrar içirip hamamböceği yedirdiği ortaya çıktı. Yöneticiler, çalışanların kemerlerle dövülürken ve sarı bir sıvı içerken çekilen görüntülerinin yayınlanmasından sonra gözaltına alındı.

07 Kasım 2018 - 13:55

Çin’de satış hedeflerine ulaşamayan personele idrar içirip hamamböceği yedirmekle suçlanan üç şirket yöneticisi 5 ila 10 gün arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı. Şirket yöneticileri, çalışanların kemerlerle dövülürken ve sarı bir sıvı içerken çekilen görüntülerinin internette yayınlanmasından sonra gözaltına alındı.

Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo’daki görüntülerde bir erkek çalışan mesai arkadaşlarının önünde kemerle dövülüyor. Diğer çalışanlar da burunlarını tutarak plastik bardaklardan sarı bir sıvı içiyor.

Guizhou kentindeki dekorasyon şirketinin personeline ayrıca tuvalet suyu ve sirke içirildiği ve saçlarının kazındığı belirtiliyor. Şirket yöneticilerinin buna ek olarak personeli yazılı mesajlarla “Hamamböceği yemek zorunda kalacaksınız” diye tehdit ettiği öne sürülüyor.

‘MAAŞ ALMADIKLARI İÇİN İSTİFA ETMEDİLER’

Şirket çalışanlarının iki aydır maaşlarını alamadıkları, bu yüzden cezalandırılmalarına rağmen seslerini çıkaramadığı söyleniyor.

Çin’de iki yıl önce bir bankanın çalışanlarının diğer personelin önünde sahnede kemerle dövülürken görüntüleri yayımlanmıştı. Bazı şirketlerin de motivasyon için çalışanları birbirlerine tokatlattırdığı ortaya çıkmıştı. Çin medyasına yansıyan başka bir haberde ise bir şirket çalışanın caddede emekleyerek dolaşmaya ve çöp kutularını öpmeye zorlandığı belirtilmişti.

Kaynak: BBC Türkçe

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de yanmış halde erkek cesedi bulundu
İzmir'de yanmış halde erkek cesedi bulundu
Nagehan Alçı: 'Bu ülke bir hukuk devleti olamaz'
Nagehan Alçı: 'Bu ülke bir hukuk devleti olamaz'