Adalet Yürüyüşü'nde İnternet Kesintisine Tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Adalet Yürüyüşü'nde internet kesintileri tartışma konusu oldu. CHP'ye göre bilinçli bir kesinti söz konusu.

19 Haziran 2017 - 14:14 - Güncelleme: 19 Haziran 2017 - 14:16
Reklam

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın medya yöneticilerinden ‘Adalet Yürüyüşü’ haberlerine yer verilmemesini istediğini öne süren CHP’den yeni bir iddia geldi. Yürüyüş güzergâhında bilinçli internet kesintisi uygulandığını söyleyen CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, böyle giderse bir de Türk Telekom yürüyüşü yapmak zorunda kalacağız” dedi.

Adalet Yürüyüşü’nün Kızılcahamam Yolu güzergahında yoğun telefon ve internet kesintisi yaşandı. Bu durumun bilinçli olduğunu söyleyen Şeker şunları söyledi: “İnternet 2 gündür kesik. Biz mesaj paylaşamaz duruma geldik. Gazeteciler görüntü ve haber gönderemez durumda. Telefonlar çekmiyor. Coğrafi şartlar tabii ki çekim güçlerini etkileyebilir ama bu sürekli olunca normal değil. Kesinlikle bilinçli olduğunu düşünüyoruz.”

Adalet Yürüyüşü’nde yaşanabilecek kimi kesintiler nedeniyle yetkili kuruluşlara başvurularak mobil baz istasyonu talebinde bulunduklarını anlatan Şeker, ancak bunun da sonuç vermediğini söyledi.

“Herhangi bir konsere mobil baz istasyonu gönderenler buraya neden göndermiyor?” diye soran Şeker, yaşanan sorundan hükümeti sorumlu tuttu.

CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hafta sonu medya patronları ve yöneticilerine verdiği iftarda, ‘Adalet Yürüyüşü’ haberlerine yer verilmemesi istediğini öne sürmüştü.

Kaynak: Gazete Duvar

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Demokrat Parti’den Tansu Çiller'e tepki
Demokrat Parti’den Tansu Çiller'e tepki
Karamollaoğlu: AKP'den yüzde 15'lik bir kopma var
Karamollaoğlu: AKP'den yüzde 15'lik bir kopma var